Честит Ден на Европа!

На 9 май празнуваме единството на демократичния европейски свят. Празнуваме ценността да живеем заедно в една свободна и подкрепяща се общност без граници, без ограничения на свободната воля, общност, в която всеки може да живее, работи и пътува там, където пожелае. Общност без „желязни завеси“, бодлива тел и високи стени, които разделят хората и ограничават правата им.
9 май е празник на тази Европа. И ние, българите, имаме привилегията да живеем в нея. Привилегия, извоювана за 36 години сред падането на комунизма. Привилегия, за която работиха няколко демократични правителства: началото беше поставено от СДС, а пълната ни евроинтеграция завърши при правителството на ГЕРБ-СДС, с приемането ни в еврозоната.

Честит празник, свободни европейци!